.
Vai jūs apmierina Bauskas Centrālās bibliotēkas rīkotie pasākumi?

Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Bauskā Skaļās lasīšanas sacensības notiks 8. maijā

Martā un aprīlī piektklasnieki meklē atbilstošu literatūru un gatavojas Nacionālo Skaļās lasīšanas sacensību Bauskas posmam.

Latvijas Nacionālā bibliotēka sadarbībā ar Latvijas bērnu un jaunatnes literatūras padomi arī 2024. gadā turpina Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības – konkursu 5. klašu skolēniem, kuru rezultātā tiek noskaidrots nacionālais lasīšanas čempions. Sacensību mērķis ir pilnveidot bērnu prasmes izvēlēties piemērotu un interesantu literatūru skaļai lasīšanai, sekmēt interesi par lasīšanu un grāmatām, saliedēt bērnus kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināt lasītprieku.

2024. gada martā un aprīlī Bauskas izglītības iestādēs notiek pirmās kārtas sacensības, kuru uzvarētāji līdz 30. aprīlim jāpiesaka dalībai Bauskas reģiona līmenim.  8. maijā Bauskas Kultūras centrā draudzīgā sacensībā tiks noskaidrots Bauskas posma skaļās lasīšanas sacensību uzvarētājs, kurš novadu un savu skolu pārstāvēs sacensību starpfinālā Zemgales reģionā. Sacensību organizatori plāno, ka Nacionālās Skaļās lasīšanas sacensības Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks rudenī.

Skaļās lasīšanas sacensību dalībnieka uzstāšanās laiks ir līdz trim minūtēm, kuru laikā dalībnieks īsi iepazīstina ar sevi, piesaka izvēlēto darbu, tā autorus, pastāsta par savas grāmatas izvēli, un nolasa izvēlēto fragmentu. Uzstāšanos vērtē žūrija pēc tādiem kritērijiem, kā prasme pastāstīt par grāmatas izvēli un sevi kā lasītāju, spēja emocionāli aizraut klausītājus, izvēlētā fragmenta oriģinalitāte, skaidra dikcija un dabiska intonācija.

Nacionālās Skaļās lasīšanas nolikums
Bauskas reģiona Skaļās lasīšanas sacensību nolikums

27.03.2024 15:16 (komentāri: 0)