.
Kur jūs iegūstat informāciju par bibliotēkas piedāvātajiem pakalpojumiem un pasākumiem?

Ilga

Novadnieku vārdadienas

Dzimšanas diena

Bauskas novada jubilāri

Ģederts Ramans (1927-1999) - 97

Paldies “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2023” ekspertiem!

Ar 31.janvāri noslēdzies maratons Lasīšanas veicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023”, kurā dalību uzsāka 66 Bauskas bērnu bibliotēkas lasītāji. Lasīšanas maratona finišā pēc pārstāvētai vecuma grupai noteikto grāmatu izlasīšanas un atsauksmju sniegšanas par izlasīto, nonāca 42 lasītāji – 31 bērns un 11 vecāki.

Bauskas bērnu bibliotēkas lietotāju vidū aktīvāk ar piedāvāto grāmatu kolekciju iepazinās bērni vecuma grupā 5+, kur grāmatu lasīšanas maratonu sekmīgi finišēja 14 no sākotnēji pieteiktajiem 23 lasītājiem. Nākamajā, 9+ grupā, izlasīt piecas ieteiktās grāmatas apņēmās 16 lasītāji, no kuriem 12 iepazinās ar visu piedāvājumu un sniedza par to arī savu vērtējumu. Tāpat maratona uzdevumu izpildīja četri no sešiem lasītājiem 11+ vecuma grupā, savukārt 15+ grupā – tikai viens no četriem lasītājiem.

Bauskas bērnu bibliotēkas bibliotekāres Sarmītes Freimanes, kas programmā iesaista lasītājus jau kopš 2002. gada, novērojumi liecina, ka lai gan kopumā aktīvo lasītāju skaits ik gadu rūk, lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” piesaista stabilu grāmatu draugu loku. “Ļoti gribētos cerēt, ka pie grāmatām atgrieztos arvien vairāk jauniešu, jo mazie lasītāji allaž ir bijuši aktīvākie, tā arī šogad,” teic Sarmīte Freimane.

Maratona aizvadītās sezonas noslēguma pasākums – Lielie lasīšanas svētki – norisināsies Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē 2024. gada 23. martā, kur piedalīsies grāmatu vērtētāji no visas Latvijas.

Programma "Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija" darbojas kopš 2001. gada un tās mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par grāmatām, sekmēt augstvērtīgas literatūras izplatību. Katru gadu programmā iesaistās no 17 000 līdz 20 000 lasītāju.

Bauskas bērnu bibliotēka izsaka sirsnīgu pateicību visiem programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023” dalībniekiem!

01.02.2024 16:54 (komentāri: 0)