Psihoemocionālie aspekti darbā ar pusaudžiem

Profesionālās kompetences pilnveides programma

"Psihoemocionālie aspekti darbā ar pusaudžiem"

Programmas īstenošanas laiks un forma

2022. gada 6. septembris no plkst. 13.00 līdz plkst. 15.00.

Atlikušais laiks pašmācībā pēc izsūtītajiem mācību materiāliem.

Izsniedzamais dokuments
6 stundu profesionālās kompetences pilnveides programmas apguves apliecība
Programmas saskaņojuma nr.: RIMC-21-286.

Maksa

15.60 EUR no personas par 6 stundu kompetences programmas apguvi.

Programma
1. Dažāda vecumposma attīstības īpatnības, vecāku un bērnu attiecību (it īpaši pusaudžu) skaidrojumi, uzvedības izmaiņas  (1h)
2. Pusaudžu haoss kā apkārtējās pasaules izjūta, garastāvokļa izmaiņas, hormonu darbība, straujais augšanas process (1h)
3. Pusaudžu uzvedība sociālajā struktūrā, vilšanās, dusmas, depresija, ļaunums, nožēla  (1h)
4. Destruktīvās izjūtas, ilūzija, melošana, konflikti, negatīvisms, pusaudžu uzvedība, to skaidrojumi (1h)
5. Rupjības, smēķēšana, alkohols, zagšana, datorspēles, attieksme pret mācībām, uzvedības skaidrojumi (1h)
6. Pusaudžu grupas, dzimumuzvedība, sociālā poza, pašapziņa un motivācija, motivācija, tā skaidrojums (1h)

Programmas satura atslēgvārdi
Veiksminieka un neveiksminieka loma, pusaudžu, vecumposma attīstības īpatnības, pusaudžu sociālā poza, mācīšanās un uzvedības motivācija, dusmas, naids, apātija, depresija, melošana, bailes, trauksme, garastāvokļa izmaiņas, pusaudžu vainas izjūta, nosodījums, nicinājums, aizkaitinājums, atriebība, īgnums, nemiers un satraukums, negatīva attieksme pret sevi un apkārtējo pasauli, negatīvisms, nevēlēšanās dzīvot un priecāties, rupjības, smēķēšana, alkohols, zagšana, datorspēles, pusaudžu dzimumuzvedība, pašapziņa un motivācija, pusaudžu straujais augšanas process, pusaudžu  iesaistīšanās konfliktos, ārējā izskata akcentēšana, sociālās salīdzināšanas pieeja, pusaudžu uzvedības tipi, to skaidrojumi, labvēlīgas psiholoģiskās vides veidošana sociālo un pedagoģisko darbinieku, aprūpētāju darbā, negatīvo domu un uzvedības psihohigiēna, to skaidrojums, sevis un citu izzināšana kā psiholoģiskās vides uzlabotājs- doma, vārds un iztēle, dažādu situāciju psiholoģiskie skaidrojumi sociālajā, pedagoģiskajā un kultūras darbā, to faktoru ietekme uz rīcību, apzināta un neapzināta dažādu stratēģiju lietošana sociālajā, pedagoģiskajā un kultūras darbā- ķermeņa valoda, melošanas stratēģijas, pozitīvā un negatīvā fenomens sociālajā, pedagoģiskajā un kultūras darbā, vērtību noteikšanas stratēģijas, sociālā, pedagoģiskā un kultūras darbinieka valodas lietojums, psiholoģiskā vide un psihohigiēna, atbildības uzņemšanās, upura un tirāna loma, lepnība, aizvainojums, dusmas, naids, apātija, depresija, psihosomatiskā medicīna, afirmācijas, apziņas trenēšana un tās disciplinēšana, dusmu stratēģijas, krāsu ietekme uz uzvedību, ķermeņa valoda, melu stratēģijas, labsajūtas un labizjūtas vingrinājumi, laimes un optimisma fenomens, piedošanas fenomens, prāta disciplīnas vingrinājumi, bailes, trauksme, garastāvokļa izmaiņas, vainas izjūta, nosodījums, nicinājums, aizkaitinājums, atriebība, īgnums, nemiers un satraukums, žēlums un žēlošanās, līdzcietība, negatīva attieksme pret sevi un apkārtējo pasauli, nevēlēšanās priecāties.

Programmas vadītājs
Kaspars Bikše, vairāku augstskolu lektors, pedagoģijas maģistrs, psiholoģijas doktorants,15 grāmatu autors. P.S. Ar 15.grāmatu - "Mācību grāmata audzināšanas stundām" var iepazīties vietnē Pedagogs.lv

Paldies tiem, kuri jau ir pieteikušies!

• Tiešsaistes semināra dienā, sākot no plkst. 12.00, uz e-pastu no kura tika izsūtīts pieteikums dalībnieki saņems aktīvo saiti uz tiešsaistes platformu.
  • Vēlams reģistrēties vismaz pus stundu iepriekš.
  • Ja saite nav saņemta, pārbaudīsim mapi "Abonētie", "Sociālie", mēstuļu mapi vai tml.
  • Ja gadās aizķeršanās ar iekļūšanu mācību platformā, lūgums zvanīt uz tālruņa numuru 26254215, 28320454 un mūsu izglītības iestādes kolēģis Jums draudzīgi palīdzēs.

Tiem, kuriem kompetences programmu apmaksā darba devējs, lūgums viena kolektīva dalībniekiem izmantot vienu kopīgu pieteikšanās veidlapu, sadaļā "vārds uzvārds" norādot visu dalībnieku vārdus un uzvārdus. Tas pats attiecas arī uz sadaļu, kur jāievada darba devēja rekvizīti, respektīvi, ievadīt ziņas par kuru dalībnieku(iem) tiek veikta apmaksa.

Maksājuma rekvizīti
Latvijas Psiholoģijas muzejs, biedrība
Reģistrācijas numurs 40008208790
Swedbank HABALV22